Přírodně se vyskytuje asi v jednom z 10 000 porodů. Na počátku 20. století se odhadovala světová populace tygrů na asi 100 000, což by tedy znamenalo v této době život asi 10 bílých tygrů. První bílý tygr byl odchycen v roce 1951 v indickém státě Madhjapradéš.Poté byl chován jako exkluzivita ve sbírce maharadži z Révy. Odchycené odrostlejší mládě bylo pojmenováno Mohan a v dospělosti zplodil několik mláďat s nepříbuznou žlutě zbarvenou samicí Begum. Jednou ze svých dcer, samicí Radhou, měl čtyři bílá mláďata, která započala chov této ojedinělé šelmy. Mládě může bít bílé, pouze pokud mají pro bělost předpoklady oba rodiče, v praxi je tedy jediná možnost, jak bílého tygra získat spářit jej s jiným bílým tygrem.
Tato bělost je způsobena mutací aminokyseliny v jednom z trasportních proteinů. Nejedná se o albinismus, neboť bílí tygři nemají červené oči, ale modré. Bílí tygři také trpí řadou zdravotních problémů, jako šilhání, či skolióza.
Život v přírodě je samozřejmě teoreticky možný, vzhled k tomu, že tento druh zde vznikl. Nicméně, rozhodně není vhodný. Bílé zbarvení je v indickém prostředí (Pouze tygr indický může být bíle zbarvený) velmi nápadné. Jako mládě by se tedy nemohl schovat před predátory a pokud by přežil, tak jako Mohan, v dospělosti by téměř nemohl cokoli ulovit. Tito tygři tedy žijí pouze v zajetí, ačkoliv pro ně platí stupeň ohrožení EN-ohrožený místo EW-vyhynulý v přírodě, neboť se nejedná o poddruh a značka mu tak nemůže být samostatně přidělena a tak má stejnou značku, jako zbytek populace tygrů.
V ČR jsou k vidění pouze v Liberecké ZOO. Žijí zde od roku 1994, kdy od švédské zoo získali sourozence Isabellu a Columba. Po dalších třech letech se podařilo odchovat první mláďata. Na jaře 10. května 2002 se narodila dokonce trojčata. To se podařilo i podruhé v roce 2012.